Discover the best answers at Westonci.ca, where experts share their insights and knowledge with you. Explore comprehensive solutions to your questions from knowledgeable professionals across various fields on our platform. Explore comprehensive solutions to your questions from a wide range of professionals on our user-friendly platform.

Raul pays for three
muffins with a $10 bill.
The cashier then gives him
$2.86 in change. What
was the cost of one
muffin?


Sagot :

The answer is $7.14!

All you have to do is subtract 10 by 2.86.

Answer:

The answer is $2.38 I think

Step-by-step explanation:

10- 2.86 = 7.14

7.14/3 = $2.38