At Westonci.ca, we connect you with the answers you need, thanks to our active and informed community. Get quick and reliable solutions to your questions from a community of experienced experts on our platform. Get detailed and accurate answers to your questions from a dedicated community of experts on our Q&A platform.
Help!!!
4. Three neighbors make a fruit salad for a summer picnic. One person uses three pounds of
strawberries, five pounds of grapes, and one pound of melon at a cost of $20. A second person uses
three pounds of strawberries, two pounds of grapes, and two pounds of melon at a cost of $21. The
last neighbor uses four pounds of strawberries, three pounds of grapes, and three pounds of melon
at a cost of $30. How much does each fruit cost?
![Help 4 Three Neighbors Make A Fruit Salad For A Summer Picnic One Person Uses Three Pounds Of Strawberries Five Pounds Of Grapes And One Pound Of Melon At A Cos class=](https://us-static.z-dn.net/files/ddd/81bd168efbbbcddbdc237694f3ebb6d6.png)