Discover the answers you need at Westonci.ca, where experts provide clear and concise information on various topics. Explore a wealth of knowledge from professionals across different disciplines on our comprehensive platform. Experience the ease of finding precise answers to your questions from a knowledgeable community of experts.

write a unit rate for each statement c) 13 bottles of juice for $3.49

Sagot :

Answer:

12 miles

Step-by-step explanation:

30 miles÷2.5 hours

30 miles ÷2.5

2.5 hours ÷2.5

12 miles = 1 hour

12 miles per hour

Thanks for using our platform. We aim to provide accurate and up-to-date answers to all your queries. Come back soon. We hope our answers were useful. Return anytime for more information and answers to any other questions you have. Stay curious and keep coming back to Westonci.ca for answers to all your burning questions.