Westonci.ca is the ultimate Q&A platform, offering detailed and reliable answers from a knowledgeable community. Get the answers you need quickly and accurately from a dedicated community of experts on our Q&A platform. Connect with a community of professionals ready to provide precise solutions to your questions quickly and accurately.

What is the unit cost per bottle if a pack of 6 bottles of juice sells for $4.80 (20 points)

What Is The Unit Cost Per Bottle If A Pack Of 6 Bottles Of Juice Sells For 480 20 Points class=

Sagot :

Answer:

80 cents per bottle

Step-by-step explanation:

divide 4.80 into 6