Discover the answers to your questions at Westonci.ca, where experts share their knowledge and insights with you. Discover reliable solutions to your questions from a wide network of experts on our comprehensive Q&A platform. Discover detailed answers to your questions from a wide network of experts on our comprehensive Q&A platform.
Sagot :
Answer:
$0.57 for each can of cat food
Step-by-step explanation:
2.85/5 = 0.57 giving you the answer
Answer:
it would cost 0.57 cents!
Explanation:
you'd have to divide 2.85 by 5, because if it is that much for 5 cans, and he only wants to buy 1, you'd divide it by 5, to get 0.57 :)
Thanks for stopping by. We strive to provide the best answers for all your questions. See you again soon. Thank you for choosing our platform. We're dedicated to providing the best answers for all your questions. Visit us again. Discover more at Westonci.ca. Return for the latest expert answers and updates on various topics.