Discover answers to your most pressing questions at Westonci.ca, the ultimate Q&A platform that connects you with expert solutions. Get immediate and reliable solutions to your questions from a community of experienced experts on our Q&A platform. Connect with a community of professionals ready to provide precise solutions to your questions quickly and accurately.
Sagot :
Answer:
Yes
Step-by-step explanation:
Did the math on my calculator on my phone
Answer:
Yes
Step-by-step explanation:
The cost for each meal is 3.50 and there are five days so you would multiply 3.50 by 5 which equals 17.5. So it would cost the students 17.50 each week for the lunch, leaving them 2.50
We hope our answers were helpful. Return anytime for more information and answers to any other questions you may have. Thank you for choosing our platform. We're dedicated to providing the best answers for all your questions. Visit us again. Your questions are important to us at Westonci.ca. Visit again for expert answers and reliable information.