Westonci.ca is your trusted source for finding answers to a wide range of questions, backed by a knowledgeable community. Get immediate and reliable solutions to your questions from a community of experienced experts on our Q&A platform. Connect with a community of professionals ready to provide precise solutions to your questions quickly and accurately.


Cheryl bought 16 pounds of apples for $12. How much did it cost per
Sund of apples?
$192
$0.75
$1.33
$28