Discover answers to your most pressing questions at Westonci.ca, the ultimate Q&A platform that connects you with expert solutions. Our Q&A platform provides quick and trustworthy answers to your questions from experienced professionals in different areas of expertise. Experience the ease of finding precise answers to your questions from a knowledgeable community of experts.

a 12-pack of orange crush is priced at 3.00 a six-pack is priced at 1.75. which is the better value

Sagot :

Answer:

12 pack

Step-by-step explanation:

buying 2 of the 6 packs cost 3.50 while the 12 pack cost 3.00

The 12 pack of oranges