Welcome to Westonci.ca, the place where your questions are answered by a community of knowledgeable contributors. Get immediate answers to your questions from a wide network of experienced professionals on our Q&A platform. Connect with a community of professionals ready to provide precise solutions to your questions quickly and accurately.
Sagot :
The answer is B.
Each pack costs 2.50, so this means we can add all of our packs brought together, before multiplying. (2+4+3)=7. So our final equation should be 7 x 2.50 ,therefore B is our correct answer.
Hope this helps. & don't forget to drink water !!
Thank you for choosing our platform. We're dedicated to providing the best answers for all your questions. Visit us again. Thank you for your visit. We're dedicated to helping you find the information you need, whenever you need it. Thank you for visiting Westonci.ca. Stay informed by coming back for more detailed answers.