At Westonci.ca, we provide clear, reliable answers to all your questions. Join our vibrant community and get the solutions you need. Get immediate answers to your questions from a wide network of experienced professionals on our Q&A platform. Experience the convenience of finding accurate answers to your questions from knowledgeable experts on our platform.

You decide to sell each of your toys for $25. Costs are how much you pay your supplier($11 to make each toy plus a one-time fee of 18 for shipping) Earning are how much money you earn before subtracting out any costs ($25 per toy)

Profit= Earning - Cost

Fill out the table. The last row should include the maximum number of toys you are able to sell.


You Decide To Sell Each Of Your Toys For 25 Costs Are How Much You Pay Your Supplier11 To Make Each Toy Plus A Onetime Fee Of 18 For Shipping Earning Are How Mu class=

Sagot :

Answer:

right above the picture it tells you what to do you just have to find the correct numbers.

Step-by-step explanation:

sorry i couldnt give u the numbers because i am also on this assesment and im still trying to figure out what the correct answers are.

ill put the correct answers in the comments below so u know once i get them.

Thank you for your visit. We're committed to providing you with the best information available. Return anytime for more. Thanks for using our service. We're always here to provide accurate and up-to-date answers to all your queries. Find reliable answers at Westonci.ca. Visit us again for the latest updates and expert advice.