At Westonci.ca, we make it easy for you to get the answers you need from a community of knowledgeable individuals. Get immediate and reliable solutions to your questions from a knowledgeable community of professionals on our platform. Join our platform to connect with experts ready to provide precise answers to your questions in different areas.

Dan is selling fudge to raise money for the school band. Each box of fudge
costs $8. One week he sells 15 boxes, and the next week he sells 17 boxes.
How much money has Dan made at the end of the two weeks?


Dan Is Selling Fudge To Raise Money For The School Band Each Box Of Fudge Costs 8 One Week He Sells 15 Boxes And The Next Week He Sells 17 Boxes How Much Money class=

Sagot :

Answer:

Dan made $256 at the end of the two weeks

Step-by-step explanation:

Have a nice day/night :) Also if you can may you please mark me brainliest.