Welcome to Westonci.ca, the place where your questions are answered by a community of knowledgeable contributors. Connect with a community of experts ready to provide precise solutions to your questions on our user-friendly Q&A platform. Get quick and reliable solutions to your questions from a community of experienced experts on our platform.

A 3-gallon jug of juice costs $14.16. What is the price per pint?

Sagot :

Answer: 4.72

Step-by-step explanation:

divide the 2 numbers