Welcome to Westonci.ca, the place where your questions are answered by a community of knowledgeable contributors. Connect with a community of professionals ready to help you find accurate solutions to your questions quickly and efficiently. Experience the convenience of finding accurate answers to your questions from knowledgeable experts on our platform.


Carla is renting a canoe. It costs $100 for 4 hours and $350 for 9 hours. What is the unit rate of change for this situation?


Sagot :

Answer:

250

Step-by-step explanation:

Thank you for your visit. We're dedicated to helping you find the information you need, whenever you need it. We appreciate your time. Please revisit us for more reliable answers to any questions you may have. We're glad you chose Westonci.ca. Revisit us for updated answers from our knowledgeable team.