Discover the best answers at Westonci.ca, where experts share their insights and knowledge with you. Get quick and reliable solutions to your questions from a community of experienced experts on our platform. Get precise and detailed answers to your questions from a knowledgeable community of experts on our Q&A platform.

Shelly ordered the following items below for herself and 5 teammates:


4 burgers for $3.29 each
5 bags of fries for $2.00 each
5 hotdogs for $2.59 each
3 lemonades for $.90
2 bottles of water for $1.15 each


Shelly and her teammates shared the total cost of the items equally. What was the cost per person?