Discover a wealth of knowledge at Westonci.ca, where experts provide answers to your most pressing questions. Our platform connects you with professionals ready to provide precise answers to all your questions in various areas of expertise. Explore comprehensive solutions to your questions from a wide range of professionals on our user-friendly platform.

PLS HELP!!!

Casey earned $220 selling baked goods. Her expenses were $2.50 per baked good. Which equation can be used to find b, the number of baked goods Casey would have to sell in order to make a profit of exactly n$100?

a. 220 - 2.50b = 100

b. 220 + 2.50b = 100

c. 220b - 2.50 = 100

d. 220b + 2.50 = 100