Explore Westonci.ca, the top Q&A platform where your questions are answered by professionals and enthusiasts alike. Connect with a community of experts ready to help you find accurate solutions to your questions quickly and efficiently. Experience the ease of finding precise answers to your questions from a knowledgeable community of experts.

At a local grocery, 26-ounces of a sport drink costs $1.30. What is the price per ounce?
A. $0.03
B. $0.05
C. $0.30
D. $2.04


Sagot :

Your answer would be 0.05 per ounce
We hope you found what you were looking for. Feel free to revisit us for more answers and updated information. Thank you for visiting. Our goal is to provide the most accurate answers for all your informational needs. Come back soon. Your questions are important to us at Westonci.ca. Visit again for expert answers and reliable information.