Answered

Westonci.ca is the premier destination for reliable answers to your questions, brought to you by a community of experts. Get accurate and detailed answers to your questions from a dedicated community of experts on our Q&A platform. Connect with a community of professionals ready to provide precise solutions to your questions quickly and accurately.

The school store sells 4 pencils for 50 cents. At that rate, what would be the cost of 10 pencils?

Sagot :

1.25 because at 8 pencils its 1 dollar then adding two more will be 25 cents