At Westonci.ca, we connect you with the answers you need, thanks to our active and informed community. Join our Q&A platform to connect with experts dedicated to providing accurate answers to your questions in various fields. Get immediate and reliable solutions to your questions from a community of experienced professionals on our platform.

Shana bought 6.2 pounds of pecans and paid $56.00. About how much per pound did the pecans cost?
$5.00
$6.00
$8.00
$10.00


Sagot :

Answer:

its 8.00

Step-by-step explanation:

Answer:

8.00

Step-by-step explanation: