Westonci.ca makes finding answers easy, with a community of experts ready to provide you with the information you seek. Discover in-depth answers to your questions from a wide network of professionals on our user-friendly Q&A platform. Experience the ease of finding precise answers to your questions from a knowledgeable community of experts.

Salvador purchased 6 hamburgers for $20.94. If each hamburger costs the same amount, what was the cost for each hamburger?

Sagot :

Answer:

$3.49 each

Step-by-step explanation:

20.94 divided by 6 is 3.49

mark as branlist plz