At Westonci.ca, we provide clear, reliable answers to all your questions. Join our vibrant community and get the solutions you need. Get expert answers to your questions quickly and accurately from our dedicated community of professionals. Experience the convenience of finding accurate answers to your questions from knowledgeable experts on our platform.
Sagot :
Answer:
Amelia would have to pay $9.75 for 3 bags of dog food
Explanation:
Well, let us find the contanst value. $19.50 ÷ 6 = $3.25 per dog food bag. $3.25 x 3 = $9.75.
(Hope this helps can I pls have brainlist (crown)☺️)
Answer:
Step-by-step explanation:
Cost of 6 bags = 19.50
Cost of 1 bag = 19.50 ÷ 6 = 3.25
Cost of 2 bags = 3.25 * 2 = 6.50
We hope this was helpful. Please come back whenever you need more information or answers to your queries. Thank you for visiting. Our goal is to provide the most accurate answers for all your informational needs. Come back soon. Get the answers you need at Westonci.ca. Stay informed by returning for our latest expert advice.