Welcome to Westonci.ca, your one-stop destination for finding answers to all your questions. Join our expert community now! Discover in-depth answers to your questions from a wide network of professionals on our user-friendly Q&A platform. Our platform provides a seamless experience for finding reliable answers from a network of experienced professionals.
Sagot :
9514 1404 393
Answer:
y = 20x
Step-by-step explanation:
The cost of student lessons is found by multiplying the cost per hour (20) by the number of hours (x). If y represents the total cost, then ...
y = 20x
Thanks for stopping by. We strive to provide the best answers for all your questions. See you again soon. We appreciate your time. Please come back anytime for the latest information and answers to your questions. Thank you for visiting Westonci.ca. Stay informed by coming back for more detailed answers.