Welcome to Westonci.ca, your ultimate destination for finding answers to a wide range of questions from experts. Get detailed and accurate answers to your questions from a dedicated community of experts on our Q&A platform. Experience the convenience of finding accurate answers to your questions from knowledgeable experts on our platform.

A box of 12 popsicles cost 4.44 how much does it cost per popsicles

Sagot :

Answer:

$0.37

Step-by-step explanation:

4.44/12=0.37

Answer
$0.37
All you have to do is divide
4.44 to 12 which equals ur answer.
Hope this helps :)