Westonci.ca is the best place to get answers to your questions, provided by a community of experienced and knowledgeable experts. Discover a wealth of knowledge from experts across different disciplines on our comprehensive Q&A platform. Explore comprehensive solutions to your questions from knowledgeable professionals across various fields on our platform.

coffee cost 18.96 for 3 pounds what is the cost per pound of c offee

Sagot :

Answer:

$18.96 ÷ 3 pounds = 6.32 per coffee