Welcome to Westonci.ca, your go-to destination for finding answers to all your questions. Join our expert community today! Connect with a community of experts ready to help you find solutions to your questions quickly and accurately. Get immediate and reliable solutions to your questions from a community of experienced professionals on our platform.

Your parents are buying hamburgers and hotdogs for your graduation partyThe hamburgers st $2 each and the hotdogs cost $ 1.50 each. They can spend $250. Write an equation to escribe how many of each they can buy.