Welcome to Westonci.ca, the place where your questions are answered by a community of knowledgeable contributors. Explore our Q&A platform to find reliable answers from a wide range of experts in different fields. Discover in-depth answers to your questions from a wide network of professionals on our user-friendly Q&A platform.

lisa buys 12 packs of juice boxes that are on sale and pays a total of $48. Use a ratio table to determine how much lisa will pay to buy 8 more packs of juice boxes at the same store