Welcome to Westonci.ca, your ultimate destination for finding answers to a wide range of questions from experts. Discover in-depth solutions to your questions from a wide range of experts on our user-friendly Q&A platform. Explore comprehensive solutions to your questions from a wide range of professionals on our user-friendly platform.

Tire King is having a sale where customers can buy 4 new tires for $ 319.96 . What is the unit price of the tires?

Sagot :

Answer:

each tire is 79.99

Step-by-step explanation:

Answer:

$79.99

Step-by-step explanation: