Discover the answers to your questions at Westonci.ca, where experts share their knowledge and insights with you. Explore a wealth of knowledge from professionals across various disciplines on our comprehensive Q&A platform. Get precise and detailed answers to your questions from a knowledgeable community of experts on our Q&A platform.

.Marcus has $15.00 to spend on fruit. He buys 3 mangoes and spends the rest of the money on grapes. The store charges $0.75 for each mango and $2.50 per pound for grapes