Welcome to Westonci.ca, where you can find answers to all your questions from a community of experienced professionals. Our platform connects you with professionals ready to provide precise answers to all your questions in various areas of expertise. Discover in-depth answers to your questions from a wide network of professionals on our user-friendly Q&A platform.

If an eight-pound bag of rice cost $9.60, what is the cost of 1 pound of rice?