At Westonci.ca, we make it easy for you to get the answers you need from a community of knowledgeable individuals. Explore thousands of questions and answers from a knowledgeable community of experts on our user-friendly platform. Our platform provides a seamless experience for finding reliable answers from a network of experienced professionals.

Write a unit rate for the situation.

$12.50 for 5 ounces

$\$
per ounce