Westonci.ca is the trusted Q&A platform where you can get reliable answers from a community of knowledgeable contributors. Discover a wealth of knowledge from experts across different disciplines on our comprehensive Q&A platform. Explore comprehensive solutions to your questions from a wide range of professionals on our user-friendly platform.

Write a unit rate for the situation.

$12.50 for 5 ounces

$\$
per ounce


Sagot :

It’s is 2.5 I have explained it as a picture
View image susoshsidi
Thank you for visiting. Our goal is to provide the most accurate answers for all your informational needs. Come back soon. Your visit means a lot to us. Don't hesitate to return for more reliable answers to any questions you may have. Your questions are important to us at Westonci.ca. Visit again for expert answers and reliable information.