Get reliable answers to your questions at Westonci.ca, where our knowledgeable community is always ready to help. Connect with a community of experts ready to provide precise solutions to your questions quickly and accurately. Join our Q&A platform to connect with experts dedicated to providing accurate answers to your questions in various fields.

Write a unit rate for the situation.

$12.50 for 5 ounces

$\$
per ounce


Sagot :

It’s is 2.5 I have explained it as a picture
View image susoshsidi
We hope you found this helpful. Feel free to come back anytime for more accurate answers and updated information. Thank you for your visit. We're dedicated to helping you find the information you need, whenever you need it. Thank you for visiting Westonci.ca, your go-to source for reliable answers. Come back soon for more expert insights.