Welcome to Westonci.ca, the ultimate question and answer platform. Get expert answers to your questions quickly and accurately. Explore a wealth of knowledge from professionals across various disciplines on our comprehensive Q&A platform. Connect with a community of professionals ready to provide precise solutions to your questions quickly and accurately.

Khloee spent $55.23 on a 12 pound box of apples. How much did the apples cost per pound?​

Sagot :

Answer:

4.603/Lb

Step-by-step explanation:

$55.23 / 12 = 4.603/Lb

$55.23 / 12 = $4.60