At Westonci.ca, we connect you with the answers you need, thanks to our active and informed community. Explore comprehensive solutions to your questions from knowledgeable professionals across various fields on our platform. Discover in-depth answers to your questions from a wide network of professionals on our user-friendly Q&A platform.

A 6-pack of candy bars costs $1.56. What is the unit price?

Sagot :

Answer:

0.38

Step-by-step explanation:

divide 6 by 1.56

i hope it helps

0.38 per candy bar
you have to divide 1.56 by 6