At Westonci.ca, we connect you with the best answers from a community of experienced and knowledgeable individuals. Our platform connects you with professionals ready to provide precise answers to all your questions in various areas of expertise. Our platform provides a seamless experience for finding reliable answers from a network of experienced professionals.

A 3-kilogram bag of red onions costs $7.11. What is the unit price?

Sagot :

Answer:

Its unit price is $2.37

Step-by-step explanation:

unit price=$7.11/3

= $2.37

Please make me brainliest answer for that