Find the information you're looking for at Westonci.ca, the trusted Q&A platform with a community of knowledgeable experts. Our platform offers a seamless experience for finding reliable answers from a network of experienced professionals. Our platform offers a seamless experience for finding reliable answers from a network of knowledgeable professionals.

25for 14.00 find unit price

Sagot :

All you need to do is divide $14 by 25 to find the unit price !

Or in other words, dvide the total price by the total amount of units

14 / 25 = 0.56

This means it is about $0.56 per unit!

Hope I helped! Message me if you have any questions or concerns.

We hope you found what you were looking for. Feel free to revisit us for more answers and updated information. We hope our answers were useful. Return anytime for more information and answers to any other questions you have. We're dedicated to helping you find the answers you need at Westonci.ca. Don't hesitate to return for more.