Welcome to Westonci.ca, the ultimate question and answer platform. Get expert answers to your questions quickly and accurately. Explore thousands of questions and answers from a knowledgeable community of experts ready to help you find solutions. Explore comprehensive solutions to your questions from knowledgeable professionals across various fields on our platform.

Arjun and Scott are selling flower bulbs for a school fundraiser. Customers can buy bags of windflower bulbs and bags of daffodil bulbs. Arjun sold 7 bags of windflower bulbs and 4 bags of daffodil bulbs for a total of $188. Scott sold 12 bags of windflower bulbs and 10 bags of daffodil bulbs for a total of $382. What is the cost each of one bag of windflower bulbs and one bag of daffodil bulbs?