Westonci.ca connects you with experts who provide insightful answers to your questions. Join us today and start learning! Join our Q&A platform and get accurate answers to all your questions from professionals across multiple disciplines. Get detailed and accurate answers to your questions from a dedicated community of experts on our Q&A platform.

Help on this please!!!!!!

Help On This Please class=

Sagot :

Answer:

Since the turkey costs $4.5 per pound and we need 2.6 pounds, we can simply multiply 4.5*2.6 to get $11.70 as the total cost.

Step-by-step explanation:

Answer: 11.70
Explanation: multiply 4.5and2.6 to get 11.7