At Westonci.ca, we provide reliable answers to your questions from a community of experts. Start exploring today! Explore thousands of questions and answers from a knowledgeable community of experts ready to help you find solutions. Explore comprehensive solutions to your questions from knowledgeable professionals across various fields on our platform.

12 candles cost $31, what is the unit price? (round to the nearest hundredth)

Sagot :

The unit price would be $2.58.

Answer:

2.6

Step-by-step explanation:

divide 31 by 12 then round