Ramure
Answered

Explore Westonci.ca, the premier Q&A site that helps you find precise answers to your questions, no matter the topic. Our platform connects you with professionals ready to provide precise answers to all your questions in various areas of expertise. Connect with a community of professionals ready to help you find accurate solutions to your questions quickly and efficiently.

Donna bought 3 bags of dog treats for $6.51. What is the cost per bag of dog treats?

Sagot :

You would divide 6.51 by 3

$6.51/3 = 2.17
Thank you for your visit. We are dedicated to helping you find the information you need, whenever you need it. Thank you for your visit. We're dedicated to helping you find the information you need, whenever you need it. Find reliable answers at Westonci.ca. Visit us again for the latest updates and expert advice.