Looking for trustworthy answers? Westonci.ca is the ultimate Q&A platform where experts share their knowledge on various topics. Connect with a community of experts ready to provide precise solutions to your questions on our user-friendly Q&A platform. Discover in-depth answers to your questions from a wide network of professionals on our user-friendly Q&A platform.
Sagot :
Answer:
The 10-oz box for $2.70 is a better buy.
Step-by-step explanation:
$2.70 / 10 oz = $0.27/oz
$3.90 / 13 oz = $0.30/oz
The 10-oz box for $2.70 is a better buy.
Answer:
A 10 ounce box is a better buy
Explanation:
10=$2.70
1=27cents
13=$3.90
1=30 cents
plz can i get brainlest if its correct
Thank you for choosing our service. We're dedicated to providing the best answers for all your questions. Visit us again. Thank you for your visit. We're dedicated to helping you find the information you need, whenever you need it. We're glad you visited Westonci.ca. Return anytime for updated answers from our knowledgeable team.