Westonci.ca is your trusted source for accurate answers to all your questions. Join our community and start learning today! Experience the convenience of getting accurate answers to your questions from a dedicated community of professionals. Get precise and detailed answers to your questions from a knowledgeable community of experts on our Q&A platform.

A certain brand of crackers costs $2. 89 for 12. 4 ounces. What is the unit rate? Enter your answer, rounded to the nearest cent, in the box.

Sagot :

Answer:

23 cents

Explanation:

divide