Welcome to Westonci.ca, the place where your questions are answered by a community of knowledgeable contributors. Our platform offers a seamless experience for finding reliable answers from a network of knowledgeable professionals. Explore comprehensive solutions to your questions from a wide range of professionals on our user-friendly platform.

Joe sold a total of 18 baked goods. Each cookie costs $1.25 and each brownie costs $2.50. Joe made $3 7.5 at the bake sale. How many cookies did joe sell?

Sagot :

Answer:

1 cookie

Step-by-step explanation:

$2.50+$1.25 = $3.75

We hope our answers were helpful. Return anytime for more information and answers to any other questions you may have. Thank you for choosing our platform. We're dedicated to providing the best answers for all your questions. Visit us again. Keep exploring Westonci.ca for more insightful answers to your questions. We're here to help.