Westonci.ca offers fast, accurate answers to your questions. Join our community and get the insights you need now. Join our Q&A platform to connect with experts dedicated to providing accurate answers to your questions in various fields. Join our platform to connect with experts ready to provide precise answers to your questions in different areas.

hello please help with the following i've been up all night i need help(SHOW WORK):

It took Alyssa and her family 11 hours to drive 462 miles. At this rate, how far could they travel in 7 hours?

Staples is selling 7 erasers for $9.38. Find the unit rate.

Mrs. Velders won 6 out of 11 UNO games this weekend. Write this amount as a decimal.

Put these fractions in order from least to greatest: 1/4, 2/9, 3/10, 2/1, 1/5

9/15 of the students on Team 6C think Punxsutawney Phil will see his shadow on Groundhog's Day this year. What percentage of the students is this?

McDonald's sold 10 happy meals in 4 hours. At this rate, how many Happy Meals could they sell in 18 hours?

. If Kira practices playing the piano 2/3 of an hour everyday. How many hours will she have practiced in a week?


Hello Please Help With The Following Ive Been Up All Night I Need HelpSHOW WORK It Took Alyssa And Her Family 11 Hours To Drive 462 Miles At This Rate How Far C class=
Hello Please Help With The Following Ive Been Up All Night I Need HelpSHOW WORK It Took Alyssa And Her Family 11 Hours To Drive 462 Miles At This Rate How Far C class=

Sagot :

1) 462/11= 42

  42x7=294

2) 9.38/7= $1.34

3) 6/11= 0.54545454545455

4) 1/4= 0.25

   2/9= 0.22222222222

   3/10= 0.30

   2/1= 2.00

   1/5= 0.20

   least to greatest- 1/5, 2/9, 1/4, 3/10, 2/1

5) 9/15= 0.6 > 60%

    to turn into a percent, move 2 decimal places!

6) 10/4= 2.5

    2.5x18= 45

7) 2/3= 0.66666666666

   0.66666666666x7= 4.66666666667