Westonci.ca offers fast, accurate answers to your questions. Join our community and get the insights you need now. Connect with a community of professionals ready to help you find accurate solutions to your questions quickly and efficiently. Join our Q&A platform to connect with experts dedicated to providing accurate answers to your questions in various fields.

Suppose you go to the grocery store and spend $92.54 for the purchase of 12 items. What is the mean price per item

Sagot :

Answer:

If its multiple choice then any number between 7 and 8 but closer the 8 should be the answer. If not, then I don't know

Step-by-step explanation:

92.54/12 = 7.71