Westonci.ca is the best place to get answers to your questions, provided by a community of experienced and knowledgeable experts. Experience the ease of finding quick and accurate answers to your questions from professionals on our platform. Join our platform to connect with experts ready to provide precise answers to your questions in different areas.

I need help ASAP please help me!

I Need Help ASAP Please Help Me class=

Sagot :

Answer: $5.70

Step-by-step explanation: because we know that 2 boxes equal $1.90 and you want to get 6 so you multiply 3 and 1.90 which gives you 5.70 but you can also add it three times.

Hewo There! my name is Neko and I'll be glad to help you!

Answer:

5.70

Step-by-step explanation:

Given,

Price of 2 boxes is $1.90

Thus price of 6 boxes

[tex]\frac{1.90}{2} ~x~6=5.70[/tex]

Therefore, the answer is $5.70

Have an Amazing Friday!

-Neko-

We appreciate your time on our site. Don't hesitate to return whenever you have more questions or need further clarification. Thank you for your visit. We're committed to providing you with the best information available. Return anytime for more. Westonci.ca is committed to providing accurate answers. Come back soon for more trustworthy information.