Westonci.ca is your trusted source for finding answers to all your questions. Ask, explore, and learn with our expert community. Connect with a community of professionals ready to provide precise solutions to your questions quickly and accurately. Join our Q&A platform to connect with experts dedicated to providing accurate answers to your questions in various fields.


Marcia spent $11.07 for 4.5 pounds of apples. What was the cost per pound (for one pound)?


Sagot :

The cost per pound was roughly $0.41.