Get reliable answers to your questions at Westonci.ca, where our knowledgeable community is always ready to help. Get immediate answers to your questions from a wide network of experienced professionals on our Q&A platform. Explore comprehensive solutions to your questions from knowledgeable professionals across various fields on our platform.

A pound of chocolate costs 8 dollars. Jessica buys P pounds. Write an equation to represent the total cost c that jessica pays

Sagot :

Answer:

8p=c

Step-by-step explanation: