Discover the answers you need at Westonci.ca, a dynamic Q&A platform where knowledge is shared freely by a community of experts. Get expert answers to your questions quickly and accurately from our dedicated community of professionals. Connect with a community of professionals ready to help you find accurate solutions to your questions quickly and efficiently.

The cost for each soda is $2.50. If your friend Harris buys a
certain number of Coca-Colas, c, and Mountain Dews, m, which
answer choice shows an expression that represents the total
cost of the Coca-Colas and Mountain Dews that Harris bought?