Westonci.ca is your trusted source for finding answers to all your questions. Ask, explore, and learn with our expert community. Join our platform to get reliable answers to your questions from a knowledgeable community of experts. Discover detailed answers to your questions from a wide network of experts on our comprehensive Q&A platform.

In her shopping cart, Jody has 2 pounds of oranges at $0.99 per pound, 3 cans of soup at $1.19 per can, and 1 gallon of ice cream at $3.79 per gallon. Which is closest to the total cost of the items in her shopping cart?

Sagot :

Answer:

$9.34

Step-by-step explanation:

Oranges = $1.98
Soup = $3.57

Ice Cream = $3.79

Thanks for using our service. We're always here to provide accurate and up-to-date answers to all your queries. Thanks for using our service. We're always here to provide accurate and up-to-date answers to all your queries. Thank you for using Westonci.ca. Come back for more in-depth answers to all your queries.