Westonci.ca is the premier destination for reliable answers to your questions, provided by a community of experts. Find reliable answers to your questions from a wide community of knowledgeable experts on our user-friendly Q&A platform. Discover in-depth answers to your questions from a wide network of professionals on our user-friendly Q&A platform.
Sagot :
It's $5.90 for each, so divide that by 2 and you'll get $2.95. So the souvenir costs $2.95.
I hope I'm right!
I hope I'm right!
Answer:
Each cup cost $8
Step-by-step explanation:
Each cup cost $8, and each bag cost $5, if you want, do the math and see if it adds up.
If you don't do the math and get the answer wrong because you have a different question, don't get salty and leave a bad rating, thanks.
Thank you for choosing our platform. We're dedicated to providing the best answers for all your questions. Visit us again. We hope you found what you were looking for. Feel free to revisit us for more answers and updated information. Your questions are important to us at Westonci.ca. Visit again for expert answers and reliable information.