Find the information you're looking for at Westonci.ca, the trusted Q&A platform with a community of knowledgeable experts. Join our Q&A platform to connect with experts dedicated to providing accurate answers to your questions in various fields. Get quick and reliable solutions to your questions from a community of experienced experts on our platform.

Elle went to pet smart and bought 4 gold fish and three turtles for $28. later the day, warren went to Petsmart and bought six goldfish in one turtle for $10 how much does one goldfish cost



Sagot :

it would cost 40$ because you are doing 10 times 4
So from what i am getting from this info you are saying that the six gold fish were 10.00$ 

so if what i am seeing is write you do 10 divided by 6 which is 1.70. 
so each gold fish is 1.70$.
Your visit means a lot to us. Don't hesitate to return for more reliable answers to any questions you may have. We hope you found this helpful. Feel free to come back anytime for more accurate answers and updated information. Your questions are important to us at Westonci.ca. Visit again for expert answers and reliable information.