Welcome to Westonci.ca, your go-to destination for finding answers to all your questions. Join our expert community today! Explore our Q&A platform to find in-depth answers from a wide range of experts in different fields. Connect with a community of professionals ready to help you find accurate solutions to your questions quickly and efficiently.
Sagot :
Answer:
0.65
Step-by-step explanation:
Divide 2.60 by 4 to figure out the price per bag. When i do this i get 0.65. So he spends 65 cents per bag of Cheetos,
Have an amazing day!
PLEASE mark brainliest!
For any other equations like this all you have to do is divide the amount of money by however much items are bought with the money. The answer is 0.65 btw but someone already said that!
We hope this was helpful. Please come back whenever you need more information or answers to your queries. We appreciate your visit. Our platform is always here to offer accurate and reliable answers. Return anytime. Westonci.ca is your go-to source for reliable answers. Return soon for more expert insights.