At Westonci.ca, we make it easy for you to get the answers you need from a community of knowledgeable individuals. Connect with a community of professionals ready to help you find accurate solutions to your questions quickly and efficiently. Experience the convenience of finding accurate answers to your questions from knowledgeable experts on our platform.

ms.kitsios spent $2.60 when she bought 4 small hot Cheetos bags from the vending machine how much did each bag of hot Cheetos cost?

Sagot :

Answer:

0.65

Step-by-step explanation:

Divide 2.60 by 4 to figure out the price per bag. When i do this i get 0.65. So he spends 65 cents per bag of Cheetos,

Have an amazing day!

PLEASE mark brainliest!

For any other equations like this all you have to do is divide the amount of money by however much items are bought with the money. The answer is 0.65 btw but someone already said that!